Přes tři promile po jednom pivě? Všem hrozí až roční pobyt za mřížemi. (VIDEO)

Kategorie: AKTUALITY | Vloženo: 18.05.2023

REKLAMA

Náchodští policisté v těchto dnech v rámci běžného výkonu služby a v několika případech i ve spolupráci s městskými strážníky odhalili hned několik případů, kdy za volant usedl řidič, který byl pod vlivem alkoholu. Nejednalo se přitom o přestupkové jednání do 1promile, nýbrž vždy šlo o vysoké hodnoty. Tři pomyslní vítězové s nejvyššími naměřenými hodnotami byli v Náchodě, Broumově a Jaroměři.

V prvním případě byl v Náchodě hlídkou městských strážníků po deváté hodině večerní zastaven devětatřicetiletý cizinec, u kterého byla po přivolání policistů a provedení dechové zkoušky naměřena hodnota 3,43 a následnou zkouškou 3,63 promile alkoholu v dechu.

V druhém případě nezvládl řízení řidič (40) motocyklu, který havaroval na kruhovém objezdu v Jaroměři. Na místo přijela hlídka policistů, která okamžitě pojala podezření, že muž je pod vlivem alkoholu. To následně potvrdila i provedená dechová zkouška, která ukázala hodnotu 1,94 promile alkoholu v dechu.

Třetí případ zaznamenali broumovští policisté, když se rozhodli v rámci běžného výkonu služby zastavit a zkontrolovat řidiče VW Passat. Jelikož byl z cizince (45) cítit alkohol, provedli s ním dechovou zkoušku, která odhalila hodnotu 3,14 promile alkoholu v dechu.

Všem řidičům byla zakázána další jízda a zároveň jim bylo odebráno řidičské oprávnění. Nyní hrozí mužům za přečin ohrožení pod vlivem návykové látky až jeden rok ve vězení. 

Nebezpečnou jízdou, bezohledností řidičů a nedodržováním předpisů dochází k vážným dopravním nehodám. Všichni účastníci silničního provozu si musí uvědomit, že porušováním dopravních předpisů a stoupající agresivní jízdou není možno zajistit bezpečnost v silničním provozu. I přes veškerou snahu policistů prováděním dopravních akcí a zvýšeným dohledem na pozemních komunikacích není na našich silnicích úplně bezpečno, neboť především řidiči a všichni účastníci silničního provozu musí být ohleduplní a mít společný zájem, a to je snížit počet dopravních nehod na našich silnicích.

Zdroj: Policie.cz

Galerie

REKLAMA