Pod přistávajícím záchranářským vrtulníkem projel řidič

Kategorie: AKTUALITY | Vloženo: 02.09.2022

REKLAMA

Hned několika nepříjemným komplikacím dnes museli čelit královéhradečtí letečtí záchranáři při zásahu u dopravní nehody v Novém Městě nad Metují. 
První z nich nastala hned při přistávání. Jeden z řidičů, projíždějících místem nehody, totiž spěchal natolik, že považoval za nutné protáhnout se místem pod přistávajícím Kryštofem 6.. 
Mezitím co se záchranáři starali o zraněného sraženého cyklistu, další neukázněný řidič se opakovaně pokoušel kolem pracujících zdravotníků projet v těsné blízkosti stojícího vrtulníku. Pomineme-li možnou výši škody na stroji, jehož cena se pohybuje kolem 150 milionů korun, musíme zmínit i to, že jakékoliv jeho případné poškození znamená nutnou bezpečnostní odstávku a náročný servis. A v krajním případě i omezení dostupnosti letecké záchranné služby! 
Nerozumnost svého počínání si spěchající řidič nenechal vysvětlit od pilota ani záchranáře a nadále se pokoušel kolem vrtulníku projet. Zasáhnout proto musela až přítomná policie, která řidiče patřičně důrazně z místa vykázala. 

Moc děkujeme všem ukázněným a ohleduplným lidem, kteří nám při naši práci pomáhají. Třeba „jen“ tím, že ukázněně zastaví a neohrozí přistávající vrtulník nebo projíždějící sanitku. Pokud někde ve městě nebo u silnice vidíte žlutý vrtulník přistávat, určitě to není jenom pro potěšení jeho posádky. Nikdy nevíte, jestli náhodou neletí k některému z Vašich blízkých. 


Zdroj: ZZS KHK

Galerie

REKLAMA

REKLAMA

STŘEDA 8.2.2023
Svátek má: Milada

REKLAMA

REKLAMA